Pokój dzienny to pomieszczenie, które musi spełniać wiele funkcji – reprezentacyjnego salonu, miejsca wyciszenia po pracy,  a nierzadko i sypialni. Jak zaaranżować ciekawą przestrzeń sprzyjającą zarówno integracji ze znajomymi i rodziną oraz odpoczynkowi? Sprawdź!

Podpowiadamy, jak urządzić pokój dzienny!

Pierwszym krokiem do stworzenia pięknego wnętrza jest sprecyzowanie stylu, który będzie dominował w pokoju. Jedną z najmodniejszych propozycji lansowaną przez designerów jest minimalizm! Wnętrza urządzone według zasady „mniej znaczy więcej” są niezwykle przestronne, jasne, przytulne i praktyczne. Nowoczesny minimalizm nie ma nic wspólnego z chłodnymi kompozycjami sprawiającymi wrażenie niemal sterylnej czystości. Dzisiaj minimalizm czerpie przede wszystkim z trendów skandynawskich, gdzie na pierwszym miejscu stoi naturalność i użyteczność przedmiotów.

Jak urządzić pokój dzienny w minimalistycznym stylu? Remont zacznij od bazy, czyli podłogi i ścian. Drewniane, jasne panele o przecieranej strukturze albo parkiet z retro nutą będą ładnie komponować się z białymi ścianami. Dobrym pomysłem jest pokrycie jednej ze ścian białą cegłą klinkierową albo fototapetą. Wielkoformatowa grafika z ciekawym motywem nie tylko doda kompozycji charakteru, ale również optycznie powiększy niewielki pokój!

Kolejnym krokiem jest wybór mebli

W minimalistycznym pokoju dziennym najlepiej sprawdzą się proste meble z płyty MDF. W dobrych sklepach meblowych znajdziesz wiele kolekcji z drewnopochodnych materiałów odpornych na zarysowania i uszkodzenia. Aby  nieco przełamać monochromatyczność jasnej kompozycji, możesz przełamać biel dodatkami w żywszych odcieniach szarości, różu czy granatu. W sercu pokoju warto postawić duży narożnik, który wygodnie ugości wszystkich znajomych, a dodatkowo będzie pełnił funkcję wygodnego łóżka.

 

Share: