Ciekawe

Legnica – miasto z historią

Legnica - miasto z historią

Legnica to miasto województwa dolnośląskiego. Jest to miasto o niezwykle bogatej historii. Obecnie liczy ono około stu tysięcy mieszkańców. I należy ona do związku miast polskich. Co ciekawego wiemy o Legnicy? Jak się tam żyje? Jeżeli miasto się nam spodoba, może znajdziemy dla siebie atrakcyjne mieszkanie na sprzedaż?

Legnica, jakiej nie pamiętamy

Pierwsze wzmianki o Lugidunum pradawnej osadzie pochodzą z drugiego wieku naszej ery. Na osadę tę natrafili żądni podbojów rzymianie. Nadworni skrybowie cesarza opisali osadę dzielnych wojów. Do dziś nie ma jednak pewności czy wojownicy Ci byli Celtami, czy Słowianami.

Zapewne dlatego, że okolice góry Ślęży były w tamtym czasie zamieszkane przez kilka różnych ludów. Oczywiście głównie przez naszych walecznych przodków. Dziesięć wieków później sprawa staje się jaśniejsza. Są to tereny zamieszkane przez chrześcijańskich Słowian i są na to mocne dowody.

Miasto pełne historii

Dowody te jak piękne ilustracje, tkaniny i zapiski mnichów opisujące starcia chrześcijańskiego rycerstwa z islamskim najazdem mongolskim. Miasto było już wtedy silnym ośrodkiem piastowskim. Handel kwitł, a równinne położenie miasta zachęcało to handlu materiałami z niedalekich kopalni.

Dodatkowo postawiony w Legnicy trzysta lat wcześniej pierwszy gród piastowski zabezpieczył te tereny w rękach Polaków. Do dziś istnieje wiele pamiątek z okresu średniowiecza, które są niesamowitymi atrakcjami historycznymi.

Legnica dziś

Legnica to nie tylko historia godna retrospekcji. Dziś jest to nowoczesne centrum handlowe blisko granicy z Niemcami. W centrum istnieje nowoczesne centrum technologiczne. Na turystów czeka dużo atrakcji. Miasto jest pełne zielonych parków i skwerów. Dodatkowo miasto nie jest tak hałaśliwe, jak niedaleki Wrocław. Życie toczy się trochę wolniej i spokojniej. Sprawia to, że mieszkanie w Legnicy jest prawdziwą przyjemnością.

Jeżeli szukamy nowego miejsca dla siebie, na Dolnym Śląsku to wystarczy, że wpiszemy w internecie frazę „mieszkanie na sprzedaż Legnica”. Pokaże nam się mnóstwo ofert i nie jedno atrakcyjne mieszkanie na sprzedaż, które z pewnością przypadnie nam do gustu. Legnica to historyczne miasto odmładzane postępem współczesnej Polski.

Artykuł powstał we współpracy z Modernbud

Share: