Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki stalowe – co warto o nich wiedzieć?

Wygoda jest jednym z najważniejszych zagadnień, kiedy rozmowa schodzi na codzienne przygotowywanie posiłków. Dzisiaj gotowanie może być tym samym przyjemniejsze – wszystko za sprawą nowoczesnych kompletów garnków, które warto mieć we własnej kuchni.

Komplety garnków stalowych w zasięgu ręki

Jeszcze do niedawna wysokiej jakości garnki ze stali nierdzewnej 18/10 były dostępne wyłącznie dla profesjonalnych restauracji i szefów kuchni. Od niedawna garnki takie możemy mieć również we własnych domach, jednocześnie wynosząc proces gotowania do prawdziwej sztuki. Garnki tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. Garnki takie posiadają wielowarstwowe dno, w którym znajduje się m.in. dysk aluminiowy, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Garnki stalowe doskonale sprawdzają się na wszystkich typach kuchenek: klasycznych, gazowych, indukcyjnych. Warto również zwrócić uwagę na to, że komplety garnków stalowych mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów – mówią pracownicy sklepu gerlach.pl. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie kolekcji do własnych potrzeb.

Garnki dopasowane do potrzeb

Nowoczesne garnki stalowe uzupełnione są o szereg elementów, które znacząco poprawią wygodę gotowania. W ich wnętrzu znaleźć można miarki do odmierzania płynów, ale też cedzaki czy lejki, które pozwolą na odlanie sosów czy nadmiaru wody. Każdy z garnków posiada również pokrywkę, która idealnie przylega do rantu. Pokrywki tworzone są ze szkła hartowanego, zabezpieczonego przed odpryskiwaniem. Uchwyty garnków tworzone są z materiałów nieprzewodzących ciepła – oznacza to znacznie bezpieczniejsze gotowanie.

 

Share: