Ciekawe

Turcja idealnym miejscem na wakacje

 

Jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w ostatnich latach jest Turcja. Coraz więcej turystów wybiera ją, jako podstawowe miejsce na wakacje. Turcja zdetronizowała Tunezję i Egipt. Już dawno przestała kojarzyć się z miejscem, które jest mało cywilizowane. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że jest to bardzo nowoczesny kraj, który jest niezwykle przyjazny turystom. Wszystko działa tam w zaskakująco dobry sposób. Można płacić kartami płatniczymi, korzystać z internetu, wypoczywać w luksusowych hotelach, ale można też doświadczyć egzotyki. Wakacje spędzone w tym cudownym, egzotycznym kraju należą do najlepszych wakacji i osoby, które się na nie raz zdecydowały, wracają tam co roku.

Wakacje w Turcji. Popularne, ale dlaczego?

Odpowiedź na pytanie – Dlaczego wakacje w Turcji są popularne? jest niezwykle łatwa. Ale, pomimo, że jest łatwa, to powodów na jej potwierdzenie jest bardzo dużo. I postaramy się, chociaż klika z nich, wymienić w tym artykule.

Zawsze świeci słońce

Jadąc na wakacje najczęściej w planach mamy słodkie lenistwo na plaży i powrót ze wspaniała opalenizną. Doświadczenie uczy nas, że jeśli chcemy spędzić wakacje w miejscu, gdzie nie pada deszcz i można się cudownie opalić, powinniśmy nie decydować się na wakacje nad Bałtykiem. Wiadomo, że pogoda w Polsce nie należy do przewidywalnych. Zwłaszcza w sezonie. Inaczej jest w Turcji. Tutaj pogoda jest gwarantowana. Słońce świeci przez cały sezon. I jeśli nawet pojawi się jakaś burza i deszcz, to nie trwa dłużej niż godzinę. Chociaż jest traktowana jak ewenement, bo to się nie zdarza. Na dodatek można liczyć na ciepłe morze, co jest kolejnym atutem. Już po tygodniu wakacji można wrócić do Polski z piękną, turecką opalenizną.

Cena ma znaczenie

Nie jest tajemnicą, że wakacje w Polsce są drogie. I tak już jest od lat. Nie każdy jednak wie, że wakacje w Turcji są znacznie tańsze, od porównywalnych wakacji w kraju. I to wliczając w to przelot samolotem w obie strony i ofertę all inclusive. Jakby tego było mało, to w Turcji wszystko jest przygotowane z myślą o turystach. Tutaj turysta jest najważniejszy i najbardziej liczy się jego dobre samopoczucie. Ceny są niższe niż w Polsce, no może poza alkoholem. Ale taka Coca Cola jest połowę tańsza niż w naszym kraju. Jedzenie na mieście jest tańsze i świeższe. Zresztą w momencie, w którym wybierzemy ofertę wakacji all inclusive to jedzenie i napoje mamy zapewnione w hotelu. Wtedy nie wydamy na nie ani grosza.

Zabytki i cuda przyrody, które można zobaczyć

Jeśli lubimy zwiedzać, to poczujemy się na wakacjach w Turcji jak w raju. W tym kraju zabytki są niemal na każdym kroku, co może niewprawnego turystę przyprawić a zawrót głowy. Decydując się np. na pobyt w Side, przez cały czas obcujemy z historią, która jest wpleciona w codzienne życie. Zabytki są na każdym kroku. Można w nich mieszkać lub je zwiedzać. To właśnie jest charakterystyczne dla Turcji. Tutaj teraźniejszość przeplata się z historią i wzajemnie się uzupełniają.

 

Wybór wycieczek, na jakie można i warto się wybrać jest ogromny. Warto wybrać się na wycieczkę do Kapadocji, odwiedzić Pamukkale, pojechać na szalony spływ górską rzeką lub wspaniałe safari jeepami. Można zwiedzać Alanie, wybrać się na rejs morski, nurkowanie, iść do hammamu. Opcji jest multum. Plusem jest to, że w biurze lub na stronie AlanyaOnline.pl bez problemu znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie. Możecie też porozmawiać z załogą, która z ochotą doradzi wam najlepsze wycieczki. Takie wycieczki, które będą dla was najlepsze. Oni znają Turcję bardzo dobrze i warto skorzystać z ich doświadczenia.

Przyprawy i jedzenie to zupełnie inna bajka

Jedzenie w Turcji jest doskonałe. Świeże warzywa, cudownie przyprawione mięsa, wspaniałe owoce, dużo przypraw – to wszystko sprawia, że można z wakacji wrócić z dodatkowymi kilogramami. Jak dobre i różnorodne jest to jedzenie można sobie wyobrazić biorąc pod uwagę, że rodzajów zwykłego wydawać by się mogło kebaba, w Turcji jest kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt. Jedne wakacje to za mało, aby spróbować każdego z nich. A to tylko jedna z potraw. Co ze słodyczami, których w Turcji jest multum? Co z egzotycznymi owocami, które rosną tutaj jak u nas jabłka? Zresztą jabłka też tutaj są. Wszystko można starać się spróbować, od tego są wakacje.

 

Można wybrać się na lokalne bazary, gdzie nasze oczy i nozdrza zostaną zaatakowane przez cudowne widoki i zapachy. Można kupić na nich przyprawy, które mogą być doskonałym prezentem dla krewnych i znajomych w Polsce. Pisząc o wakacjach w Turcji nie sposób nie wspomnieć o klasycznej tureckiej herbacie i kawie. Z kronikarskiego obowiązku trzeba też wspomnieć o ayranie, który doskonale stawia na nogi w przypadku, kiedy wieczór się trochę przeciągnął.

 

To wszystko w Turcji jest w zasięgu ręki i to sprawia, że Turcja to doskonałe miejsce na wakacje. Urlop, który spędzimy w Turcji będzie na pewno udany. Podczas niego naładujemy nasze akumulatory na cały rok. No i zyskamy masę wspomnieć oraz cudowną, egzotyczną opaleniznę.

Share: