Ciekawe

Zasiłek Kindergeld – wszystko, co należy o nim wiedzieć

Praca za granicą wiążę się nie tylko z wysokimi zarobkami, ale również możliwością łatania domowego budżetu dodatkowymi pieniędzmi uzyskanymi dzięki świadczeniom socjalnym. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej zasiłkowi przyznawanemu za zachodnią granicą. Czym jest Kindergeld? Komu przysługuje? Sprawdź!

 

Czym jest zasiłek Kindergeld?

Zasiłek Kindergeld jest dodatkiem wypłacanym przez Familienkasse, czyli Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych. Wypłacana co miesiąc kwota jest wsparciem dla rodzin z dziećmi (lub jednym dzieckiem). Pieniądze przysługują rodzicom wychowującym dziecko do ukończenia przez nie pełnoletności lub momentu zakończenia nauki najpóźniej w wieku 25 lat. O zasiłek Kindergeld mogą ubiegać się osoby legalnie pracujące na terenie Niemiec, prowadzące własną działalność gospodarczą oraz pracownicy sezonowi (warunkiem koniecznym jest posiadanie statusu nieograniczonego płatnika podatku niemieckiego).

 

Wysokość świadczenia

Głównym czynnikiem mającym wpływ na wysokość otrzymywanego świadczenia jest ilości dzieci w rodzinie. Od tego roku wypłacane kwoty uległy podwyższeniu i wynoszą: na pierwsze i drugie dziecko 204€, trzecie dziecko 210€, a czwarte i kolejne 235€.

 

Problem z uzyskaniem pieniędzy?

Obawa o skomplikowane procedury, bariera językowa i strach przed wizytą w niemieckim urzędzie nie musi pozbawiać Cię szansy na odzyskanie zaległych pieniędzy. W Polsce z powodzeniem działają biura wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym. Doświadczeni doradcy pomogą Ci skompletować i poprawnie wypełnić wszystkie dokumenty, dzięki którym pieniądze w przeciągu kilku tygodni wpłyną na Twoje konto.

Share:
atedralstudios.org .pl ela.pl